Posuvné dveře do stěny (pouzdra) se během pár let staly velmi oblíbeným řešením v interiérech domácností, ale i například hotelů.

Vděčíme za to dostupnosti posuvných systémů a rychlé inovaci v oblasti vývoje stavebních pouzder, které ve zdi nebo sádrokartonové příčce vytvoří kapsu, do které dveře zajíždějí.

Výrobci stavebních pouzder

Na českém trhu jsou největšími dodavateli pouzder společnosti Eclisse a JAP. Pouzdra Eclisse se vyrábějí v Itálii a lze je označit za tahouny celého trhu. Mají několik desítek patentů a vylepšení, které je drobně odlišují od konkurence. Záruka na pouzdra Eclisse je 12 let.

Stavební pouzdra JAP se vyrábějí v České republice a představují vysokou kvalitu zpracování i posuvných mechanismů pro dveře. JAP poskytuje záruku 10 let.

Typy stavebních pouzder

Stavební pouzdra jsou nejen pro klasické jednokřídlé dveře, ale také pro dvoukřídlé dveře. Ty mohou mít posun proti sobě nebo tesleskopicky za sebou.

Velmi oblíbeným stavebním pouzdrem je takzvané zákrytové pouzdro, které do sebe pojme dvoje dveře oddělující dvě sousedící místnosti. Jedná se o nejběžnější řešení posuvných dveří do koupelny a WC, které spolu sousedí.

posuvne dvere jednokridle

Výhody stavebních pouzder

Hlavní výhodou je úspora místa a estetický prvek, které posuvné dveře dodají interiéru. Díky zasunovacím dveřím do zdi získáme nejen 1m2 prostoru, který nemusíme vyhradit otočným dveřím, ale máme také volnou ruku při dekoraci zdi, do které by klasické otočné dveře narážely.

posuvne dvere dvoukridle

Nevýhody stavebních pouzder

Je dobré mít na paměti, že posuvné dveře do stavebních pouzder nemohou mít tak dokonalé izolační vlastnosti, jako klasické obložkové dveře.

Montáž stavebních pouzder

Instalace stavebního pouzdra je velmi jednoduchá a zvládne ji každý kutil. Po vytvoření vhodného stavebního otvoru pro pouzdro již potřebujeme pouze šroubovák na sestavení pouzdra a montážní pěnu pro usazení pouzdra do stavebního otvoru. Montáž pouzdra je tak záležitostí na jedno odpoledne. Stavební pouzdro obsahuje již i kolejnice a celý posuvný mechanismus, který se jednoduše přivrtá na dveře.

Příslušenství a doplňky pro stavební pouzdra

Mezi neoblíbenější doplňky stavebních pouzder patří:

- mechanismus pro samozavírání dveří

- tiché dorazy pro zavírání dveří

- ochranný ALU profil proti, který chrání podlahu i dveře proti opotřebení

Stavební pouzdra, můžete výhodně pořídit zde:

www.kovani-design.cz