Zadrhli jste se při zařizování terasy? Jste v presu? Potýkáte se s problémy, které přináší bydlení při přestavbě? Zkušený bytový architekt má řešení pro zdánlivě nemožné. Může vnést do chaosu pořádek, inspirací je pro něj výzva a výsledek je uspokojivý pro budoucí majitele co do krásy, tak i praktičnosti. Bytový architekt s vámi může také probrat jenom vaše plány a ukázat, jak vaši požadovanou vizi do návrhů zahrnout nebo jak se vyhnout chaosu …. Jestliže jste se i přesto rozhodli pokračovat ve výstavbě terasy samy, snad vás inspiruje několik následujících řádků.

Řešením ochrany proti slunci a tím i dovršení příjemně chladivého stínu je použití markýzy nebo sluneční plachty. Cenové relace výrobků nabízených na našem trhu se odvíjejí od jakosti materiálů a provedení. Při výběru se nezapomeňte prodávajících ptát na propusť UV záření. K zakrytí otevřené terasy postačí jedna stěna domu nebo část pevného krovu.

Pro návrhy interiérů se nabízí skloubit vzor markýzy s látkami, které budou použité pro polštářky, záclonky, závěsy apod. Nedejte se stejností strhnout příliš, mohla by uškodit celkovému dojmu. Zkuste se vzory a barvami experimentovat. Ideálním řešením je mít při ruce vzorek použité textilie a přikládat ji k jiné látce třeba s jiným vzorem.

Máte-li ve své představě tropický vzhled terasy, může tomu napomoci oblázková podlaha. Tu získáte smícháním oblázků s lepidlem a následným rozetřením. Chcete-li raději venkovskou idylku, pak podlaha z vinylu imitující dřevo je věrohodným a praktickým řešením, protože je odolný vůči skvrnám.

Příjemnou náladu docílíte nejenom chutným jídlem a milou společností, ale také osvětlením. Proto ani při jeho výběru nezapomínejte na pečlivost.