Moderní domácnost vyžaduje nové a moderní postupy, materiály, technologie… Při projektování a následném vybavení rodinného domu, bytu či kanceláře se dbá zejména na efektivní využití prostoru. Na co vám budou velké místnosti, kde budou překážky, které brání jejich maximálnímu využití? My vám poradíme tři tipy, které možná vyřeší váš problém.

Posuvné dveře

Jednou z důležitých součástí interiérů jsou dveře. Hlavním problémem je jejich umístění a otevírání do prostoru tak, aby co nejméně „vadily“. Pokud máte možnost si dopředu vše naplánovat, doporučujeme zvážit využití tzv. posuvných dveří. Jsou sice náročnější na přípravu, ale na druhou stranu šetří tolik potřebný prostor a jsou elegantní. Zmínili jsme přípravu – tou máme na mysli to, že je třeba zabudovat do zdi stavební pouzdro pro posuvné dveře, do kterého se následně dveře montují. Alternativou jsou posuvné dveře, které se umístí přímo na zeď.

Půdní schody

Máte půdní prostory? Pak jistě počítáte s jejich využitím? Ačkoliv přeplněné půdy nejsou zrovna tím, nad čím by jásali hasiči, sami jistě víte, jak to je ve skutečnosti. Co se nehodí, nebo je třeba odložit – hurá na půdu. I zde je ale třeba dopředu myslet na to, aby byl na půdu dostatečně velký vstup, který bude co nejméně omezovat okolí a estetiku interiérů. Toto řeší půdní schody, které je možné pořídit v mnoha provedeních a z různých materiálů – nejčastěji dřevo či kov.

Schody a schodiště

Posledním tipem jsou schody resp. schodiště. I zde se dá využitím „správných“ modelů ušetřit místo, které je nedocenitelné. Prodejci stavebních materiálů lépe řečeno výrobci myslí takřka na vše. Na trhu tak naleznete celou řadu schodů, které vychází z požadavků zákazníků a moderních trendů bydlení. Jistě jste již někdy slyšeli pojmy jako mlynářské schody, modulové schody či točitá schodiště… Výběr je pestrý, tak proč toho nevyužít.